Zlomené srdce

Projela jí vlna zimy a celá se zatřásla. Otočila hlavou doleva s úmyslem se podívat jak to vypadá venku, ale když se podívala z okýnka, mimo venkovní temnoty a svého odrazu, tam spatřila také vše, co se jí odehrálo za poslední dva dny. Ohromil ji smutek a rozplakala se. Už toho bylo na ni moc. Všechen ten stres byl najednou venku a jí z očí stékaly kapky slz. Pomalinku jedna za druhou. Každá ji pálila. Ale bolest si zasloužila a tak si nechala příjemně ubližovat. Schoulila se na sedačce, jak jen to vlak dovoloval, přitáhla si nohy k sobě a oddala se svému pocitu, který nedokázala ani popsat. Nebyl to smutek, protože jisté okamžiky s ním byly krásné. Byl to ten pocit, když už toho máte moc. Nevíte co dělat a tak se necháte tou nicotou pohltit. Necháte ji, aby vás celého prolezla, protože nemáte sílu s ní bojovat.

V hlavě se jí honila jediná otázka. Proč si nezaslouží být šťastná. Proč se vždy zdá, že už už bude šťastná dlouhodobě a poté se něco šíleně zvrtne a je po štěstí. Zavřela oči, protože kolem někdo zrovna šel a jí se vybavilo, jak se na tu dívku díval a usmíval se. A ona měla oči jen pro něj. Tím jí zlomil srdce poprvé. Hrozně moc si přála zbaběle utéct. Nebo si alespoň zapálit. Udělat něco, aby si tím ublížila. Byl to její způsob jak se s něčím vyrovnat, když to byla její chyba, nějak si ublížit a soustředit se na tu bolest a ne na to, co dalšího ve svém životě posrala. A tohle byla jedna z jejích největších chyb v životě..

Nikdy se do něj neměla zamilovat.

Nikdy.

A on tě nikdy neměl svést, nemohla si odpustit. Chtěla na něj sobecky křičet, že ji nikdy neměl dovolit se do něj zamilovat.

Na mysl ji vytanul obrázek, jak se usmál, když mu napsala ONA a nakláněl telefon tak, aby si to nemohla přečíst. Ani se nesnažila. V tu chvíli byla prázdná jako flaška bílého vína, kterou vypije až bude doma. Tím jí zlomil srdce podruhé.

Ale nejhorší byla jiná věc. To, že on ji taky miloval (i když byla na pochybách co je na tom pravdy a co je jen snaha ji dostat do postele) a ona si musela uvědomit, že vzhledem k času co věnuje tenisu, ona nikdy nemůže být na prvním místě. A jak jí nejednou řekl, kdo se mu bude smát, až ji s ním uvidí, což jí dostalo do kolen a nejradši by se propadla do země, jak se styděla.

Při vzpomínce, jak tam tak smutně seděl, v obleku a s motýlkem schovaným pod cípem košile a řekl, že si nemyslí, že by jim to mohlo vyjít. V jedné jediné chvíli se jí v hlavě mihlo tolik různých myšlenek, vzpomínek až je nemohla zpracovat a tak jen sklopila oči a pokusila se o smutný úsměv. Chtělo se jí brečet. Rychle potřebovala utnout konverzaci, a tak se mu podívala do očí a smutným hlasem poznamenala, že má nakřivo motýlka. On se jen smutně usmál a jedno křídlo vyndal z pod límce košile. Tím jí zlomil srdce potřetí.

A nakonec si musela vybavit to jak v jednu chvíli se k ní choval jako gentleman a v druhé, jak v její přítomnosti radši hrál na telefonu. Nevyznala se v něm, nevěděla co udělá a to ji znervózňovalo a děsilo.

V břiše měla najednou miliony motýlku, když si vybavila, jak ji přitiskl na skříň a líbal, nebo to jak, když spal, tak ona si kradla polibky na čelo a do vlasů. Nebo to, jak jí v náručí spal a chvílemi se celé jeho tělo zatřáslo a ona mu šeptala, že je tu s ním, že se nemá čeho bát. Nebo jak má po celých svých zádech škrábance od jeho nehtů. Na chvíli se zamyslela a slza, která byla na řadě, aby spadla, se zastavila. Vybavila si jeho vůni a kdyby ji měla popsat, řekla by, že je sladká. Jako jarní květina. Vzpomněla si, že mu tajně nechala v pokoji své triko a myšlenka, co když v něm dnes bude spát ji zasáhla jako hořící šíp.

Čím víc krásné tyto šťastné chvíle byly, tím to bylo mnohem horší. Vědomí, že to jak ji políbil na rozloučenou, bylo naposledy. Vědomí, že zatímco v její hlavě je jen on, v jeho hlavě ona nemá místo. Vědomí, že ho miluje a přitom nesnáší. Vědomí, že moc dobře věděla, že dneska skončí v posteli s jeho trikem, co mu vzala aniž by o tom věděl, a bude v něm spát tak dlouho dokud to triko bude alespoň trochu připomínat jeho vůni.

A tímto ji srdce zlomil počtvrté (naposledy)..

2 thoughts on “Zlomené srdce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s