Dva měsíce radosti

Květen a červen mě naplnil zážitky, tak bych se o ně s vámi ráda podělila. Jedná se o pár splněných snů, nečekaného překvapení, spousty zážitků a radosti.

Vše začalo koncem května, kdy nastal 28. květen a s ním i koncert mé jedné z nejoblíbenějších (dětských) kapel – Rammstein. (To <<dětských>> bych asi měla vysvětlit. Když jsem byla ještě prcek a vozila se v kočárku, byly se mnou problémy, že jsem nemohla usnout. Jedna z mála věcí, co na mě fungovaly, bylo to, že mě táta vzal do autosedačky, naložil do auta a jezdil se mnou po okolí s tiše puštěnými Rammsteiny. No a takhle vznikla má láska k tvrdé hudbě.)

Ještě něco bych ráda dodala…Někdy v říjnu, nebo listopadu jsem jela s tátou na chalupu a stavěli jsme v jedné hospodě po cestě. Když se z rádia ozvala píseň od Linkinů, začli jsme se bavit o tom, jak by bylo skvělé, kdyby přijeli. Jak Linkin park, tak poté došlo i na Rammstein. Jako malá jsem s tátou koukala na koncert Rammsteinů na dvd a i to byl pro mě zážitek. Naše konverzace skončila s tím, že snad přijedou.

A co se stalo hned příští týden??? Rammstein i Linkin park oznámili města pro své tour a Praha byla mezi nimi!!!!! (Takže jako není zač.) 

Od té doby jsem se tak moc těšila a čekala, až dají do prodeje lístky. Když se tak stalo, bohužel jsme nevychytali správnou hodinu a protože byly lístky během dvou hodin hned vyprodané, trochu jsem smutnila, ale za nedlouho dali vědět, že přidají ještě jeden koncert a to už jsme stihli. Takže to bylo jasné, jdu na Rammstein! i s celou rodinkou.

Asi tak měsíc před koncertem, který se odehrával v květnu, uvolnili další lístky na první koncert v neděli a mnohem lepší než jsme měli koupené na pondělí, tak jsme se rozhodli, že je koupíme a ty co máme na pondělí prodáme.

Nakonec ve spěchu, co v květnu bývá se školou a se vším, jsem na druhé lístky zapomněla a už tu byla dlouho očekávající neděle.

A byl to nejlepší koncert na kterém jsem kdy byla. Byl perfektní. Hráli všechny pecky, show jakou měli naprosto předčila mé očekávání a Till zářil jako obvykle a šílený Flake jakbysmet. Měli skvěle šílené kostýmy a i mini scénky, ohňostroj, oheň. Dlouho jsem se z toho potom vzpamatovávala. Opravdu jsem si to moc užila.

foto

Den potom, pondělí, jsme ale pořád měli lístky, na které jsem zapomněla, a tak jsem se snažila je rychle prodat a to i pod cenou, aby si ještě někdo mohl koncert užít, tak jako já včera. Nakonec jsem myslela, že už jsem dva udala, ale nakonec mi to pán odřekl, že by to nestihl. Tak jsme se s tátou sebrali a šli před Eden, abych se mohla pokusit ty lístky prodat, ale hned jak jsem přišla, věděla jsem, že to nemá cenu. Kromě mě tam stála další desítka lidí, kteří mávali svými lístky nad hlavou a křičeli svou cenu. Chvíli jsem to zkoušela, ale nemělo to cenu. Chvíli to i vypadalo nadějně, s jedním klukem a holkou, kteří lístek neměli, ale neměli ani peníze, jen si přišli poslechnout koncert před arénu. A mně napadlo, že stejně lístky neudám, tak proč nepředat radost, kterou jsem měla já z koncertu a nedat jim ty lístky jen tak pro radost? Přišla jsem za nimi, jestli by je nechtěli zadarmo a takovou radost, jakou z toho měli už jsem dlouho neviděla. Zahřálo mě to u srdce, když se oba ptali, jestli si z nich nedělám jen legraci a myslím to doopravdy. Když jsem s úsměvem říkala, že ano, a podávala jim lístky, kluk mě objal a dal pusu na tvář, poté to udělala i ta holka, akorát bez té pusy a už jsem je viděla, jak odbíhají se nechat zkontrolovat a poté už hurá na místa.

Byla jsem šťastná. A co teprve, když mi táta nabídl, jestli nechci jít na koncert znovu, protože nám pořád dva lístky zbývaly, a byla by škoda je nevyužít.  Nemohla jsem odmítnout a i když jsem měla lehkou migrénu  šla jsem (což se mi potom vymstilo.) Ale i tak jsem si koncert moc užila i podruhé. I mě hřála ta radost, jak mí kamarádi sedící vedle mě si to užívali. Po konci mi znovu děkovali. Potřásli jsme si rukami a po posledním zamávání mi zmizeli z očí.

 

Na ty dva dny budu ještě dlouho vzpomínat, protože se mi ve dvou dnech podařilo splnit si sen a splnit ho i někomu jinému. A jak to bylo jednoduché. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s