Problémy vysokých lidí

Pokud měříte více než 180 cm, věty „Jaký je nahoře počasí?” nebo „Nehraješ basketbal?” by vás už neměly překvapit.A stejně jsem nikdy nepochopila, proč mají někteří potřebu se po výšce, ať už vysokých lidí nebo malých, tak vozit a zesměšňovat je za to.

Já byla za svou výšku na základce šikanovaná. Napřed to bylo jen slovní právě větami typu „Žirafa přišla.”, ale potom to přešlo na schovávání věcí s neustálými narážky a zesměšňování mě tak před ostatními spolužáky. Teď na střední už jsem na to kapku zvyklá a jedinou mou záchranou je kluk a něco vyšší než já, který to chudák schytává jako nejvyšší z naší třídy. Nemyslím šikanu, to určitě ne. Jen občas padne nějaká poznámka, ale vždy se ho zastanu (my vysocí musíme držet při sobě). Ale o tomhle tento článek být nemá.

Měřím 184 cm a jsem alergická, jak pokaždé když mě někdo uvidí, buď po dlouhé době nebo poprvé, tak má poznámky na mou výšku. Upřímně, řekněte mi v první minutě našeho setkání „Jee ty jsi ale vysoká” nebo „Ty jsi nám ale vyrostla” a můžu vám říct, že kamarádi nebudeme.

Tady je v bodech pár těch základních problémů nás, vysokých lidí…

  •  Nakupování je první velký problém. Nakupovat oblečení je někdy opravdu složité. Zvláště kalhoty. Jestli něco ze srdce nesnáším, tak je to nakupování kalhot. Když už nějaké opravdu potřebuji a dokopu se k tomu, jít se po nějakých podívat, tak to většinou vypadá tak, že si nějaké vyberu a když říkám paní, že bych potřebovala délku 26, trapně se usměje a řekne mi, že takovou velikost nemají. Já se musím rozloučit s tím krásným kouskem a odcházím z obchodu, přičemž nadávám na svoje dlouhé nohy. Příště už se rovnou ptám, jaké kousky by měli na mou postavu, abych neudělala tu samou chybu. To samé je s nakupováním bund a různých kabátů. Všechny mají moc krátké rukávy, ale když si vezmu větší velikost, vypadám jako sněhulák. Určitě víte, o čem mluvím.
  • Podpatky. Tohle je tedy čistě holčičí problém, ale například v tanečních docela podstatný. Když jsem chodila do tanečních, boty s podpatky mě bohužel neminuly. Měřila jsem 189 věřte mi, že tančit s klukem o dvě hlavy menší bylo občas opravdu složité. Pokaždé při dámské volence jsem si vybírala kluka podle výšky, abych se vyhnula trapné situaci, kdy měl oči ve výši mých prsou. V tu dobu mě štvalo, že je musím nosit (podpatky, ne prsa, rozumíme si, že jo). Teď mě zase mrzí, že je nemohu nosit (logika holek). Tedy…ono by to asi šlo. Ale vždy jsem si chtěla zkusit takové ty křiklavé (v ideálním případě) podpatky = jehly. A tyhle boty mají podpatek alespoň deset centimetrů. A být ve společnosti ta, která se na všechny dívá z výšky, mi nikdy nebylo moc příjemné.
  • Sprcha je moc nízko nebo je moc krátká sprchová hadice. Po náročném dni se konečně dostanete do sprchy. Našampónujete (ano, vím, že to slovo neexistuje) si vlasy, sáhnete po sprše, když se kousek pod vaší bradou zastaví a vy zjistíte, že je moc krátká hadice. V tu chvíli mám vždy chuť zabíjet.
  • Nízko stůl. Sedíte na takové té kancelářské židli a chcete se přisunout ke stolu a ejhle, ono to nejde. Deska stolu končí pod vašimi koleny. Zkusíte se zmenšit se židlí a zjistíte, že už to bylo předtím na minimum. Rovnou můžeme sedět na zemi, proč ne že ano.
  • Málo místa před vámi. Letadlo je jeden z těch příkladů co mě napadá. Před vámi je další sedačka a zatímco ostatní si nohy natahují, my jsme se svými chůdami nuceni je mít pokrčené jak jen to jde. Já upřímně vždy přemýšlím, co tomu, co to navrhoval, udělali vysocí lidé, že je tak nesnáší.

Tohle jsou takové ty nejčastější problémy, ale co si budeme. Je jich daleko víc.

 

NOTE TO REMEMBER:

Mějte svou výšku rádi. Ano, vím, že teď jsem řekla spoustu důvodů proč ji spíš nemít rád, ale každá mince má dvě strany.

Jednak s tím nic neuděláte a jednak být vysoká/ý má spousty výhod! Jen se podívejte na všechny ty modelky. A kdo je ten, co na fesťáku nebo na koncertě vidí přes všechny ty lidi? Ano vy. Koukejte na to z té pozitivní stránky. Když to přijmete, nikdo to nebude moct použít jako zbraň proti vám.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s